Influencer Marketing ve Mikro-Influencer Nedir?

Tüm dünyada şirketlerin sosyal medyadaki varlığı giderek önem kazanıyor.  Sosyal medya mecraları artık hem vitrin hem reklam amaçlı kullanılıyor.

Influencer marketing  görünürlüğü ve bilinirliği artırmak için son yıllarda marka ve şirketlerin giderek daha fazla kullandığı bir tanıtım ve pazarlama yöntemi. Başlarda eğilim yüksek takipçili influencerları kullanmak yönünde olsa da, gerek inandırıcılık, gerek hedef kitleye doğrudan ulaşabilme açısından “micro-influencer” tabir edilen 10 bin ile 100 bin arası takipçili hesaplar daha sık tercih edilmeye başlandı.

Wift Media olarak daha özgün işbirlikleri sağlayabilmek adına “sağlıklı ve sürdürülebilir  yaşam” alanında micro influencerlardan oluşan bir ekip kurduk. Ekibimizde doğal cilt bakımından sağlıklı beslenmeye, spordan atıksız yaşama değişen uzmanlık alanları olan “gerçek” hesap sahipleri var.  Biz hesaplarla değil, kişilerle iş birliği yapmanızı sağlıyoruz. Bu sayede de takipçiler markanızla ilgili tanıtımları “reklam” değil, “tavsiye” olarak algılıyor.

Süregelen projelerimiz, çalıştığımız influencerlar ve hep birlikte marka ve ürünleriniz için neler yapabileceğimiz hakkında detaylı görüşmek için telefonla ya da yüz yüze iletişim kurmak isteriz.