Influencer Marketing

Influencer Marketing Nedir ve Nasıl Uygulanır?

 

Influencer Marketing çalışmaları firmanızın uzun vadede gelirini arttırırken, bilinirliğine de olumlu katkı sağlar.

Hedef kitlenizi geliştirmenizi kolaylaştırır. Böylelikle marka tanınırlığınız artar ve etkileşiminiz yüksek olur. Influencer Marketing çalışmaları ile daha önce ulaşamadığınız ya da etkileşim sağlayamadığınız hedef kitlelerine ulaşabilir ve fikirlerini değiştirmelerini sağlayabilirsiniz. Aslında Influencer Marketing için modern pazarlama modeli diyebiliriz.

Güncel veriler ışığında sosyal medya danışmanlığı sayesinde sosyal medya çözümleri ajansımız tarafından karşılanmaktadır.

 

  • Ajans olarak marka ve stratejilerini iyi okuyor, doğru marka ile doğru influencer’ı buluşturuyoruz.
  • Etkileşim ve takipçi verilerinizi doğru analiz ederek, gerçek ve yüksek etki gücü olan influencer’ları doğru projeler ile buluşturuyoruz.
  • Influencer’ların sosyal medya hesaplarını kontrol ve analiz ediyor, proje süresince hedef kitleniz ile aranızda influencer’lar sayesinde sürdürülebilir bir ilişki kuruyoruz.

 

Marka olarak yapmanız gereken, influencer pazarlama konusunda hedef kitle ile influencer arasında doğru dengeyi sağlamak için çalışmak, influencer’a strateji konusunda güvenmek, onlarla samimi ve uzun vadeli ilişkiler kurmaktır.

Influencerlar, Türkiye’de daha çok ‘’Sosyal medya fenomeni’’ adı ile anılıyorlar; ancak Influencer, İngilizce’de ‘’etkileyen’’ anlamına gelir. Oluşturdukları içeriklerle dikkat çeken, medyanın ya da sosyal medyanın belirli mecralarında popüler ve takipçi sayısı yüksek kullanıcılarıdır. Son dönemde başarılı bir dijital kampanya oluşturmanın kısa yoludur. Bu bağlamda başarılı bir kampanya oluşturmak için takipçileri firmanıza uygun, özgün içerik  üreten bir influencer ile çalışmak; hedeflediğiniz kitleye ürününüzü ya da servisinizi aktarmak için uygun olacaktır.

Mikro Influencerlar  Nasıl Çalışır?

Sosyal medyada ses getirmeyi başarmış mikro influencerlar trendleri yakından takip ederek hedef kitlesine ulaşmış olanlardır. Siz de markanıza en uygun influencerla buluşup ürün ve hizmetinizi en iyi şekilde ön plana çıkaracak bir kampanya ile hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

Bu süreci hızlandırabilmeniz için izlemeniz gereken yollar hakkında bilgi vermeye çalıştık; fakat bir influencer’a ait kitlenin oluşturduğunuz kampanyaya nasıl tepki vereceğini öncesinde tahmin etmek neredeyse imkansızdır. Kampanyanızdan iyi geri dönüş alabilmeniz için izlenecek yolları doğru uyguladığınız taktirde başarıya ulaşma sürenizi azaltacak, kampanya verimliliğinizi artıracaksınız.

Şimdi doğru adımları atarak, influencer ve hedef kitle analizini yapabilir, doğru influencer ile doğru mecrada içerikler oluşturarak kampanyalarınızı  oluşturabilirsiniz.

Instagram Sosyal Medya Çözümlerimiz

 

Dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya platformu Instagram’da marka değerinizi nasıl arttıracağınızı biliyor musunuz; Sosyal medya danışmanlığında sektörün güvenilir markası olan uzman ekibimizle koordineli çalışarak.

 

Sosyal medyadaki hedef kitle analiziyle sektör analizini zamanlamaya göre uyarlayarak sosyal medya çözümleri noktasında kurumsal firmanızın tanınmasına katkıda bulunulmaktadır.

 

Sektörünüzün ürün ve hizmetlerinin potansiyel müşterisiyle dijital pazarlama teknikleri kullanılarak buluşturulması yönünden her zaman yenilikçi anlayış doğrultusunda çözümlere yer verilmektedir. Marka bilinirliğini arttırmak açısından yenilikçi anlayıştan kesinlikle taviz vermeden 7/24 hizmet çerçevesinde etkin çözümleri sizlerle buluşturulmaktadır.